X
میوه خشک عمده در ایران - خشکبار که میوه ی خشک شده s

میوه خشک عمده در ایران - خشکبار که میوه ی خشک شده

موضوعات
Category

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 3
» بازديد ديروز : 130
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 132
» بازديد سال : 2
» بازديد کل : 132
» اعضا : 0
» مطالب : 11

خشکبار که میوه ی خشک شده


تاریخ انتشار پست : 1399/12/4 بازدید : 6

تولیدکنندگان میوه خشک با دقت و نکته سنجی در بازار جهانی متوجه مسایلی در برخی کشورهای دنیا شدند. از عمده ترین موارد می توان نیاز بسیار اساسی تهیه میوه برای کشورهای که امکان تولید میوه ندارند و همچنین مشکلات حمل و نقل ونگه داری میوه و سبزیجات تازه ،اشاره کرد.

تولید و فروش میوه خشک برای این کشورها قطعا بسیاری از مشکلات و هزینه ی هنگفت پایین آورده و با حفظ ارزش غذایی بالا می توان طعم ومزه و رنگ طبیعی میوه ها رو در میوه خشک مرغوب و ایرانی به آن ها هدیه کرد.

شرکت های صادرات میوه  خشک ایرانی خصوصا بزرگترین آن ها در تهران مستقر هستند و با تعامل با شهرهای دیگر ایران روز به روز با ارائه محصولات بهتر به همراه بسته بندی های مدرن در بازار جهانی رقابت پذیری خود را بیشتر و بیشتر می کنند چرا که صادرات میوه خشک جز صادرات غیرنفتی پرسود می باشد.

میوه خشک ایرانی به کدام کشورها صادر می شود؟

طبق آمار جهانی سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد، تولید محصولات کشاورزی در۱۰ کشور برتر به ترتیب چین، هنگ کنک، هند، امریکا، مکزیک، ترکیه، برزیل، ایران، اسپانیا، مصر به گسترده گسترده انجام می گردد.

میوه خشک ایرانی هم در این بین رتبه تک رقمی مشترکا با ترکیه در جایگاه سوم جهان قرار دارد.

این فرصت و جایگاه عالی برای صادرات به کشورهای اروپایی، روسیه ، ترکیه، عمان ، قطر، امارات، عراق، پاکستان، کشورهای خلیج فارش و همسایگان ایران را افزایش داده است و تولیدکنندگان با عرضه ی محصول با کیفیت و نوین و به روز درتلاش صادرات بیشتر هستند.

فروش میوه خشک در دنیای امروز به یک نیاز مبرم تبدیل شده است زیرا با افزایش جمعیت در جهان و تامین مواد غذایی سران کشورها سعی دارند تابه جایگزین کردن میوه ی خشک در میان وعده های انسان، سلامت افراد حفظ گردد.

خرمالو نیز در این بین با داشتن خواص سلامتی چه برای پوست و مو، چه درمان بیماری های مختلف، چه زیبایی و حتی وارد شدن در تغذیه ورزشکاران جهت رژیم های لاغری و چاقی بازار تغذیه را دگرگون کرده است.

حال با این درجه اهمیت و تولید انبوه این میوه در کشور، صنایع تبدیلی کشاورزی ورود جدی در بین تجار و مشتریان میوه خشک کرده و درصدد رونق بیشتر هستند.

تولید خرمالو خشک اعلا ایرانی

خرمالوی تولیدی در کشور نسبت به آمار جهانی در موقعیت مناسبی قرار دارد طوری که بعد از کشورهای بنام ذیل در رده ی یازدهم جای گرفته است:

 1. چین
 2.  کره جنوبی
 3. اسپانیا
 4. ژاپن
 5. برزیل
 6. آذربایجان
 7. ازبکستان
 8. تایوان
 9. ایتالیا
 10. اسرائیل
 11. ایران

این رتبه بندی براساس سازمان فائو نشان دهنده ی این است که کشور ما برای صادرات این میوه به صورت خشک شده به صورت اسلایس و حبه ی بازار خوبی خواهد داشت.

خرمالوی خشک شده با توجه به حفظ کردن خواص مقوی میوه، این امکان را ایجاد کرده است که بتوان با ماندگاری طولانی مدت در فصولی غیر از پاییز به این میوه شیرین و خوشمزه دسترسی داشت.

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد