X
میوه خشک عمده در ایران - شنای با تولید انواع میوه خشک s

میوه خشک عمده در ایران - شنای با تولید انواع میوه خشک

موضوعات
Category

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 3
» بازديد ديروز : 130
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 132
» بازديد سال : 2
» بازديد کل : 132
» اعضا : 0
» مطالب : 11

شنای با تولید انواع میوه خشک


تاریخ انتشار پست : 1399/12/4 بازدید : 6

در کشور ما انواع مختلفی از میوه ها در هر جای کشور قابل تولید است و هر شهری بنا به خاک حاصلخیز در یک گونه ی خاص از تولید میوه مشهور شده است به طوری که در بازار تجارت نام شهر را همراه با میوه ی خود بیان می کنند که نشان از مرغوبیت و اعلا بودن محصول است.

نمونه ی از این میوه ها مانند سیب دماوند، نارنگی جهرم، پرتقال بم، انار ساوه، گیلاس مشهد وغیره نام برد.

میوه خشک اعلا تولید شده از این میوه ها باعث ارزاوری بالای در حوزه ی صادرات کشور شده است و تا حد زیادی ضایعات بخش کشاورزی را کمتر می کند. میوه خشک در کارخانه ها به صورت درشت و ظاهر کامل برای برخی میوه ها یا اسلایس شده و یا به شکل حبه ی و تکه ی تهیه شده و به بازار عرضه می شود.

تولیدکنندگان عرصه  میوه خشک ایرانی

تولیدکنندگان میوه خشک با دقت و نکته سنجی در بازار جهانی متوجه مسایلی در برخی کشورهای دنیا شدند. از عمده ترین موارد می توان نیاز بسیار اساسی تهیه میوه برای کشورهای که امکان تولید میوه ندارند و همچنین مشکلات حمل و نقل ونگه داری میوه و سبزیجات تازه ،اشاره کرد.

تولید و فروش میوه خشک برای این کشورها قطعا بسیاری از مشکلات و هزینه ی هنگفت پایین آورده و با حفظ ارزش غذایی بالا می توان طعم ومزه و رنگ طبیعی میوه ها رو در میوه خشک مرغوب و ایرانی به آن ها هدیه کرد.

شرکت های صادرات میوه  خشک ایرانی خصوصا بزرگترین آن ها در تهران مستقر هستند و با تعامل با شهرهای دیگر ایران روز به روز با ارائه محصولات بهتر به همراه بسته بندی های مدرن در بازار جهانی رقابت پذیری خود را بیشتر و بیشتر می کنند چرا که صادرات میوه خشک جز صادرات غیرنفتی پرسود می باشد.

میوه خشک ایرانی به کدام کشورها صادر می شود؟

طبق آمار جهانی سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد، تولید محصولات کشاورزی در۱۰ کشور برتر به ترتیب چین، هنگ کنک، هند، امریکا، مکزیک، ترکیه، برزیل، ایران، اسپانیا، مصر به گسترده گسترده انجام می گردد.

میوه خشک ایرانی هم در این بین رتبه تک رقمی مشترکا با ترکیه در جایگاه سوم جهان قرار دارد.

این فرصت و جایگاه عالی برای صادرات به کشورهای اروپایی، روسیه ، ترکیه، عمان ، قطر، امارات، عراق، پاکستان، کشورهای خلیج فارش و همسایگان ایران را افزایش داده است و تولیدکنندگان با عرضه ی محصول با کیفیت و نوین و به روز درتلاش صادرات بیشتر هستند.

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد